Astăzi, 15 mai, în orașul Ialoveni s-a desfașurat turneul republican de lupte greco-romane ”Ialoveni 2021”. La competiții au partcipat 115 sportivi, 14 echipe din RM.

Sportivii din Ialoveni au avut o prestație bună, obținând titlul de campioni și premianți. Concursul sa desfașurat în 10 categorii de greutate.

Astfel: – în categoria de 26 kg campion a devenit Tirgoala Petru, locul II – Cuciuc Mihail, locul III – Cara Alexandru și Grigoriță Daniel -în categoria de 29 kg campion a devenit Ghidiu Daniel – în categoria de 32 kg locul III l-a ocupat Balaur Vlad – în categoria de 34 kg locul II l-a ocupat Novicov Liviu – în categoria de 39 kg locul II l-a ocupat Afteni David – în categoria de 42 kg campion a devenit Cuzmenco Ionuț, iar Țurcan Constantin s-a clasat pe locul II – în categoria de 62 kg campion a devenit Budei Denis – în categoria de 57 kg locul II l-a ocupat Contulescu Dan.

Acestea sunt rezultatele echipei din Ialoveni, sub egida antrenorilor Stegarescu Gheorghe și Lavric Vitalie.