La 4 februarie s-a terminat Campionatul raional la tenis de masă, ediția 2017, la care au participat 16 echipe din localitățile raionului Ialoveni. La etapa finală au concurat patru echipe: orașul Ialoveni și satele: Bardar, Costeși, Gangura.

Echipa masculină a orașului Ialoveni s-a clasat pe primul loc devenind campioană a competițiilor, iar cea feminină s-a clasat pe locul doi.
Sportivii orașului Ialoveni au fost felicitați de primarul orașului Ialoveni Sergiu ARMAȘU și președintele raionului Anatolie DIMITRIU pentru succesele obținute. Le-au fost înmânate cupe, diplome, premii bănești.

Componența echipei orașului Ialoveni: Stegărescu Doina, Șavga Alina, Scurtu Maria, Ilieș Sergiu, Ilieș Artur, Ștefănucă Victor, Meșină Mihail, Varzari Tudor.

Felicitări și noi performanțe, dragi sportivi ai orașului Ialoveni!