În sala de sport a Școlii sportive din Ialoveni s-a desfășurat Campionatul orașului Ialoveni la tehis de masă. La competiții au participat circa 50 de persoane, care au concurat în patru categorii de vârstă. La categoria de vârstă până la 20 de ani pe primul loc s-a clasat Chiril Botnariuc, pe locul doi – Maxim Constantinov, pe locul trei – Marius Groza. La categoria de vârstă 20 – 35 de ani învingător a devenit Victor Ștefănucă, pe locul doi – Constantin Rotari și pe locul trei – Vladimir Graur.La categoria de 35-50 ani primul loc l-a ocupat Veaceslav Salcuțanu, pe locul doi – Vitalie Luca și pe locul trei – Ion Afanasii.La categoria de 50 plus ani cele mai bune rezultate le-a demonstrat Ion Postică, pe locul doi s-a clasat Tudor Pleșca și pe locuyul trei – Dumitru Șcarevnea.La categoria femei pe primul loc s-a plasat Maria Cebotari, pe locul doi – Iuliana Bragarenco și pe locul trei- Parascovia Balmus.Un joc captivant a avut loc și la competiția în perechi. Primăria orașului Ialoveni a menționat învingătorii campionatului, dorindu-le tuturor noi succese sportive, ei fiind un exemplu pentru un mod sănătos de viață.