La competițiile din anul curent au participat 160 de sportivi din Republica Moldova, România și Ucraina, care au luptat în 10 categorii de greutate. Arbitrii principali ai turneului au fost frații Balaur Ghenadie și Igor, arbitri de categorie internațională, băștinași din orașul Ialoveni, aflați în diasporă în Canada și în Franța, promotori activi ai sportului. Secretarul competițiilor – Lavric Vitalie, campion al RM la lupte greco-romane, președinte al clubului sportiv ”Voinicel”. Evenimentul a fost organizat de Primăria orașului Ialoveni, Consiliul raional Ialoveni și Școala Sportivă pentru copii și tineret Ialoveni.Sportivii ialoveneni au demostrat o prestație frumoasă și au obținut mai multe victorii: Campioni ai competițiilor au devenit: categoria de 31 kg – Tîrgola Petru; 50 kg – Condrea Renis; 56 kg – Cuzmenco Ionuț;Pe locul II s-au clasat luptătorii: categoria de 25 kg – Zagorneanu Cezar;40 kg – Novicov Liviu; 50 kg – Rusu Nichita; 58 kg – Erhan Cristian.Locul III a revenit luctărtorilor: în categoria de 40 kg – Crucerescu Marin; 38 kg – Ghidiu Daniel; 39 kg – Balaur Vladuț; 56 kg – Cernalevschi Artur. În competiție pe echipe Școala Sportivă Ialoveni s-a clasat pe primul loc. Felicitări sportivilor, antrenoruiilor și le dorim noi succese sportive.