Astăzi, 2 noiembrie, Primăria Ialoveni împreună cu conducerea Ministerului Tineretului și Sportului,viceministrul Pavel Ianeț, vicepreședintele raionului Tudor Grigorita, au felicitat sportivul ialovenean, vicecampionul mondial Anatol Moldovanu, pentru performanța obținută recent.

Menționăm, că în perioada 28-29 octombrie Anatol Moldovanu a participat la Campionatul Mondial de lupte la Brîuri (stil clasic) în orașul Naberezhnyi Celnî, Rusia, la care au participat 280 de sportivi din 35 de țări.

În categoria sa de greutate pînă la 100 kg. Anatol s-a clasat pe locul doi. Datorită acestei frumoase performanțe, drapelul Republicii Moldova a fost ridicat pe podiumul competițiilor. Este încă o victorie a sportivului ialovenean Anatol Moldovan, căruia la sărbătoarea Hramul localității i-a fost conferit onorificul titlu de Ambasador al orașului Ialoveni.

Orașul Ialoveni se mîndrește cu tinerii săi!